Swieccy Misjonarze Komboniane

Dzielenie się powołaniem małżeńskim ku drodze misjonarskiej

W minioną niedzielę 29 listopada, mieliśmy okazję uczestniczyć w sesji formacyjnej dla młodych ludzi, którzy będą uczestniczyć w pracy misyjnej Archidiecezji León w grudniu (Misiones PROJUV, León, Guanajuato). Zostaliśmy zaproszeni do wygłoszenia konferencji, podczas której omówiliśmy główne cechy, którymi powinniśmy się charakteryzować jako misjonarze. Podzieliliśmy się z nimi pewnymi pomysłami i przykładami opartymi na 4 cnotach: pokorze, spójności, czystości i szczodrości, które wierzymy, że mogą nam pomóc w pełni oddać się służbie Bogu i naszym braciom.

Dla nas było to bardzo szczególne doświadczenie, ponieważ była to pierwsza działalność, jaką prowadziliśmy reprezentując Świeckich Misjonarzy Kombonianów. Znajdujemy się w okresie formacji, w której duchowo i intelektualnie przygotowujemy się do odpowiedzi na misyjne wezwanie umieszczone przez Boga w naszych sercach. Dlatego możliwość podzielenia się tym, ile otrzymaliśmy, napełniła nas radością i nadzieją.

Interakcja z nastolatkami i młodymi dorosłymi była bardzo ubogacająca. Oprócz treści naszej konferencji dialog z nimi uświadomił nam, że już sam fakt zaprezentowania się jako para przyszłych świeckich misjonarzy jest przykładem, który może ich zainspirować do pełnego zaangażowania się w powołanie do głoszenia Ewangelii. Wielu przybyło, aby podzielić się swoimi troskami zawodowymi, a dla nas było to zaszczytem pokazać im, jak można być zaangażowanymi świeckimi, pracującymi w świecie z myślą o Królestwie Niebieskim.

To doświadczenie pomogło nam potwierdzić, że Pan powołuje nas w każdym momencie naszego istnienia i z każdej ścieżki życia. Jako małżeństwo wiemy, że to wezwanie nabiera głębokiego znaczenia, gdy wiemy, że nasza miłość małżeńska może i powinna być przeżywana jako świadectwo poznania miłości Bożej. Odważmy się odpowiedzieć na to wezwanie!

Kasia Ludwin i Adán Aguilar

Dodaj komentarz

Akceptuję zasady Polityki prywatności