Swieccy Misjonarze Komboniane

Agnieszka i Ewelina posłane przez Kościół do Peru!

Świecka Misjonarka Kombonianka

W odstępie tygodnia, nasze ŚMK – Ewelina i Agnieszka, które już wkrótce wyjadą na misję do Peru zostały oficjalnie posłane przez swoich biskupów diecezjalnych.

Agnieszki posłanie odbyło się 2 lutego o godz. 12:00, jeszcze przy dekoracjach Bożonarodzeniowych w Kościele parafialnym w Rybniku-Zamysłowie, a dokonał go, w imieniu całego Kościoła biskup Grzegorz Olszowski.

Świecka Misjonarka Kombonianka

“Idź i głoś Ewangelię wszelkiemu stworzeniu” – powiedział, wręczając jej krzyż misyjny. Zwrócił się też do zgromadzonych w kościele. “Obrzęd posłania na drogi misyjne jest po to, żebyście o niej nie zapomnieli, byście ją wspierali waszymi modlitwami i ofiarami. Tam, gdzie Opatrzność Boża na drogach misyjnych w dalekim Peru ją pośle, tam będzie też cząstka waszej parafii”- powiedział.

Tydzień później, 9 lutego o godz. 10:00, już w Krakowie, w parafii pw Matki Bożej różańcowej miało miejsce posłanie Eweliny.

Świecka Misjonarka Kombonianka

W homilii bp Jan Zając przypomniał, że Chrystus nie mówi do nas, iż chce, byśmy stawali się solą ziemi i światłością świata…

– On mówi: z chwilą, gdy przyłączyliście się do Mnie, od momentu, gdy świat zaczął was uważać za Moich uczniów, i odkąd Ja sam patrzę na was jako na uczniów, jesteście solą ziemi i światłością świata. Dzieje się to bez waszej zasługi, ale dzięki Mnie, bo postanowiłem posłużyć się wami ku zbawieniu innych.

Wręczając Ewelinie krzyż misyjny, mówił też, że Bóg wybrał ją, by szła i owoc przynosiła. Krzyż ma być zaś jej pomocą i znakiem nadziei oraz pociechy.

Dziewczyny zgodnie przyznają, że cała uroczystość była dla nich dosyć stresującym z punktu widzenia organizacji i logistyki, ale jednocześnie bardzo pięknym i wzruszającym przeżyciem.

Życzymy im błogosławieństwa Bożego i szybkiego wylotu na misje, bo wiemy, że już nie mogą się jej doczekać!

Świeccy Misjonarze Kombonianie, Polska

Dodaj komentarz

I accept the Privacy Policy