EspañolnadaInglésnadaFrancésnadaportuguesnadaAlemánnadaitalianonadaPolska

Włochy Włochy

Organizacja ŚMK

Świeccy Misjonarze Kombonianie to mężczyźni i kobiety zaangażowani w swoje codzienne działania oraz zajmujący się sprawami świata (gospodarka, polityka, kultura…) zgodnie z Ewangelią.
 
Wciąż na nowo odkrywają Słowo Boże i samego Chrystusa. Z Biblii pochodzi głębokie doświadczenie Boga, które następnie zamienia się w specjalny związek z krajem jako miejscem spotkania z Bogiem historii. Starają się być z ludźmi, jednocześnie wpisując się w dzisiejszą rzeczywistość.
 
Świeccy Misjonarze Kombonianie są misjonarzami zgodnie z ich chrześcijańskim powołaniem; uznają wartość misji nie tylko jako rzeczywistości geograficznej, ale także jako głoszenie wartości Królestwa, takich jak „regeneracja struktury społecznej”.  W tej perspektywie ŚMK to osoba, która wyjechała na misje, ale też ta, która żyje w społeczności terytorialnej i mieszkaniowej.

Jako Chrześcijanie głoszą Ewangelię swym życiem, angażując się na rzecz społeczeństwa obywatelskiego w służbie wyzwolenia człowieka, sprawiedliwości i pokoju. Patrzą i działają z punktu widzenia biednych. Wraz z nimi obierają wspólny cel, co sprawia, że stają się powoli bohaterami własnego wyzwolenia.

Świeccy Misjonarze Kombonianie zjednoczeni są z całą Rodziną Komboniańską i żyją swoim powołaniem zgodnie z charyzmatem św. Daniela Comboniego; wcielając to w ich świecką tożsamość.
Wraz z całą Rodziną Komboniańską pracują w duchu odpowiedzialności i współpracy.
Tożsamość Świeckiego Misjonarza Kombonianina nie opiera się na rzeczach statycznych, ale na doświadczeniach, otwartości na dialog. Tożsamość to wynik wspólnych dążeń  na podstawie duszpasterskiego, teologicznego i charyzmatycznego porozumienia.

Spotkaj ŚMK

Kontakt:

Kontakt - Strona

Włochy

Powierzchnia: 301.340Km2

Ludność: 60.870.745 hab

miejska (68%) wiejska (32%)

Stolica: Rzym

Język: włoski.

Średnia długość życia: 81.2 lat

Szkolnictwo: 99%

IDH: 0.881

mailKontakt    BlogBlog    FormacionSzkolenie   Aviso LegalInformacje prawne