EspañolnadaInglésnadaFrancésnadaportuguesnadaAlemánnadaitalianonadaPolska

Duchowość

espiritualidadDuchowość Świeckich Misjonarzy Kombonianów skoncentrowana jest wokół podążania za Jezusem. Poprzez proces ciągłego osobistego i społecznego rozeznawania, Świecki Misjonarz widzi swój wybór naśladowania Jezusa jako dojrzałe powołanie, odpowiedzialne i aktywne członkowstwo wśród Ludu Bożego w służbie Kościoła.

Powołanie Świeckich Misjonarzy wymaga, aby z wiarą używać naszej ludzkiej i chrześcijańskiej tożsamości w dążeniu do pokoju, działaniu jako Boży świadkowie na świecie oraz życiu w świadomości misji Jezusa - zmianie historii w królestwie ludzkiej solidarności.

Odpowiadamy na nasze misyjne powołanie, nie tylko jako wyszkoleni profesjonaliści, ale bardziej jako Chrześcijanie poruszeni wiarą.

Głównym wyznacznikiem Świeckiego Misjonarza jest odczuwanie wezwania na trwającą całe życie misję. Powołanie to, zbudowane jest na osobistym spotkaniu z Jezusem i poświadczane nieustannym oddaniem dla tych, do których zostało się wysłanym.

Jesteśmy świadomi, że nasze powołanie misyjne prowadzi nas w pogranicza działalności, gdzie często przekraczamy powszechnie znane zasady kościelne, społeczne i kulturalne, by dostać się do miejsc czasem bliskich a częściej dalekich, w których Słowo Boże nie jest jeszcze znane.

W tym celu potrzebujemy ciągle powracać do doświadczeń św. Daniela Comboniego, który oświeca nas na naszej chrześcijańskiej ścieżce. Zainspirowani przez Daniela Comboniego, przeżywamy nasze powołanie w duchu jego charyzmatu. Wierzymy, że Comboni i jego praca jest darem zarówno dla Kościoła, jak i dla świata. Comboni zaprasza nas do:

Jeśli jesteś zainteresowany pogłębieniem wiedzy o św. Danielu Combonim, jego osobie oraz charyzmacie, zapraszamy do wejścia w obszar formacyjny, gdzie możesz dowiedzieć się więcej o tematyce związanej z misjami, kulturą i rozwojem.

mailKontakt    BlogBlog    FormacionSzkolenie   Aviso LegalInformacje prawne