EspañolnadaInglésnadaFrancésnadaportuguesnadaAlemánnadaitalianonadaPolska

Doświadczenia Misyjne

Experiencia misioneraŚwieccy Misjonarze Kombonianie służą obecnie w 19 krajach, odpowiadając na potrzeby lokalnych Kościołów i ludzi, z którymi mają okazję się spotkać. Starają się pomagać tym najbardziej potrzebującym, w miejscach, gdzie słowa Dobrej Nowiny jeszcze nie dotarły. Jako misjonarze, staramy się dzielić naszą wiarą i doświadczeniem zawodowym.

Gdzie tylko jest to możliwe, żyjemy we wspólnotach, wzajemnie się wpierając i tworząc wielonarodowościowe grupy. Jesteśmy wspólnotą nowej ewangelizacji, siejącą ziarno wiary w nowym świecie.

Nasze doświadczenia są zróżnicowane.

Pracujemy jako osoby świeckie we wspólnotach parafialnych pod nadzorem duszpasterzy koordynując prace w duszpasterstwie (zajmujemy się m.in. zdrowiem rodzin, młodzieżą, działamy społecznie i pomagamy przy liturgicznych obrządkach).
Angażujemy się również w prace społeczne, podczas których wspieramy inicjatywy społeczne (prace spółdzielni, urzędów pracy, itp.), działania na rzecz sprawiedliwości i pokoju, prawa człowieka i osób pokrzywdzonych (zajmujemy się dziećmi mieszkającymi na ulicach, ofiarami przemocy domowej, itp.). Pracujemy na rzecz rozwoju wspólnoty i wzmocnienia pozycji człowieka.

Wchodzimy w lokalną społeczność (w strukturach opieki zdrowotnej, edukacyjnej, itd.) jako jej zwykli członkowie, bardziej podtrzymując co już istnieje niż starając się tworzyć nowe rzeczy. Staramy się aby nasza praca wzmacniała działanie jednostek w danym kraju.

Głównymi aspektami naszej pracy są:

Więcej informacji znajdziecie na naszym blogu, gdzie swoimi historiami dzielą się nasi misjonarze.

mailKontakt    BlogBlog    FormacionSzkolenie   Aviso LegalInformacje prawne