EspañolnadaInglésnadaFrancésnadaportuguesnadaAlemánnadaitalianonadaPolska

moz Uganda

Organizacja ŚMK w Ugandzie

ŚMK (Świeccy Misjonarze Kombonianie) w Ugandzie rozpoczęło swoją działalność w 1999 roku jako niewielka grupka składająca się z trzech młodych mężczyzn i dwóch kobiet, zainspirowanych przez miłość, łagodność i życzliwość, którą Misjonarze Kombonianie okazywali ludziom w obszarze slumsów Kataza w stolicy Kampala. Poruszeni przez takie akty życzliwości oraz miłości, te młode panie i panowie postanowili pracować z misjonarzami. Efektem postanowienia było przygotowanie nowego przedsięwzięcia, grupy  -Świeccy Misjonarze Kombonianie. Formację grupy rozpoczęli dnia 10 stycznia 2000 roku. Grupa rozrosła się do 24 uczestników i modlimy się, aby dobry Bóg kontynuował powiększanie grupy.
ŚMK-Uganda to grupa ludzi, mężczyzn i kobiet, singli lub w związku małżeńskim, którzy poczuli powołanie, aby ofiarować pewien etap swojego życia ewangelickiej misji kościoła podążając za charyzmatem Św. Daniela Comboniego.  Tak postępując dali świadectwo Chrystusa, poprzez swoją ludzką i chrześcijańską dojrzałość, ich profesje i/lub działania bezpośredniej ewangelizacji.
Od momentu utworzenia grupy, ŚMK wysyła członków na misje, gdzie ich obecność jest potrzebna, i gdzie żyją w społeczności dzieląc się wszystkim. Oferują procent swoich zarobków aby zaopatrzyć grupę i administrację. W trakcie misji prowadzą poranne i wieczorne modlitwy (czytania i nieszpory), Codzienną Eucharystię, Regularne Sakramenty Życia, pozostałe misyjne/duszpasterskie obowiązki i przynajmniej 30 minut dziennie osobistych modlitw Słowem Bożym.
Aby dołączyć do grupy należy uzyskać:

  1. 0-level certyfikat (świadectwo dojrzałości)

  2. Dyplom w technicznych, nauczycielskich lub innych specjalnościach przydatnych w obszarze misyjnym.

  3. Jeśli “b” jest niemożliwe, należy mieć conajmniej przydatne doświadczenie w jakimkolwiek fachu lub w pracy duszpasterskiej.

  4. List rekomendacji od Księdza z Parafii lub innej godnej zaufania osoby, żyjącej po chrześcijańsku.

  5. Należy otrzymać wszystkie sakramenty Obrzędu Chrześcijańskiego (Chrzest, Bierzmowanie).

Spotkaj ŚMK

Więcej informacji

email  -  Facebook

Adres i telefon:

Mozambique

Powierzchnia: 243.411Km2

Populacja: 33.640.833

miasta (15.8%) wsie (84.2%)

Stolica: Kampala

Języki: Angielski (język urzędowy). Trzy główne rdzenne rodziny językowe to Bantu, Centralny Sudanijski i Nilotic. Suahili i Luganda również są powszechnie używane.

Struktura etniczna: Baganda, Banyakole, Basoga, Bakiga, Iteso, Langi, Acholi, Bagisu, Lugbara, Bunyoro.

Oczekiwana długość życia: 54.8 lat

Edukacja: Mężczyźni 76.8%, Kobiety 57.7%.

HDI: 0.456

mailKontakt    BlogBlog    FormacionSzkolenie   Aviso LegalInformacje prawne