EspañolnadaInglésnadaFrancésnadaportuguesnadaAlemánnadaitalianonadaPolska

Brazylia Brazylia

Organizacja i aspekty praktyczne

Świeccy Misjonarze Kombonanie w Brazylii to grupa ludzi zarówno w stanie wolnym, jak i pozostających w małżeństwie, którzy żyją w duchowieństwie Comboniego i tworzą społeczność apostolską. Pracują głosząc Dobrą Nowinę “dla ludu”, świadcząc swoim życiem wśród ludzi, do których zostali wysłani.
W rzeczywistości pełnej wyzwań praca misjonarska wymaga poważnych przygotowań. Trening, konieczny dla wszystkich, jest ciągłym i integralnym procesem: z nauką, dyskusjami, kursami, ze wsparciem i ewaluacją w różnych etapach. Wymaga się minimum 1 roku doświadczenia w społeczności dla tych, którzy przygotowują się do wyjazdu po raz pierwszy.

Fundusze niezbędne dla funkcjonowania misji pochodzą z pracy zarobkowej członków grupy. Zasoby na zagraniczne misje są szacowane w kontraktach misyjnych. Projekt przewiduje również dobrowolne datki od przyjaciół i dobroczyńców, oraz z misyjnych grup wsparcia, czyli ludzi, którzy wpólnie z lokalnym kościołem wspierają misję, zachęcając do przystępowania i promując pomoc gospodarczą. Funduszami administruje Zgromadzenie Świeckich Misjonarzy Kombonian (ZŚMK), organizacja non-profit, która reprezentuje ŚMK w Brazylii.

ŚMK rozpowszechnia duchowieństwo rodziny Kombonian (Rodzice, Bracia, Siostry, Świeccy). Źródłem duchowości Kombonian jest tajemnica przebitego serca Chrystusa, dobrego pasterza.
Z tego charyzmatu ŚMK poszukują w misji „dla ludu” ewangelizacji i promocji człowieka tam, gdzie ludzie są daleko od wiary i daleko w świecie. W usługiwaniu biednym i najbardziej opuszczonym: preferencyjnie dla mniejszości narodowych i tych, którzy przebywają w najtrudniejszych miejscach: ”Ocal Afrykę z Afryką”: metodologia, która promuje rolę tych, którzy są przyczyną misji i oparta jest na dialogu i ożywieniu ludzi różnych kultur; Dzieło Boże narodziło się u podstawy krzyża: akceptacja nieuniknionych trudności, niesionych przez zobowiązanie i wybór.

Spotkaj ŚMK

Więcej informacji:

email

Associação Leigos Missionarios Combonianos

R. Vc3, 605 - Bairro Nova Contagem Cep.32050180-Contagem – MG

Telefax: 31 - 3356 - 8960

Brazylia

Superficie: 8.514.876.599Km2

Populacja: 190.732.694

Obszary miejskie (84.35%) Obszary wiejskie (15,65%)

Stolica: Brasillia

Język: Portugalski (urzędowy) i 274 różnych języków.

Główne grupy etniczne: Niezliczone grupy etniczne przyłączyły się do jednej nacji ludu brazylijskiego. Główne grupy stanowił lud rodzimy, imigranci z Afryki i Europy.

Oczekiwana długość życia: 74.08 lat

Edukacja: Średnio 12 lat nauki. Mężczyźni: 43,3% Kobiety: 56,7%

HDI: 0.699

mailKontakt    BlogBlog    FormacionSzkolenie   Aviso LegalInformacje prawne